top of page

Jak wybrać kettlebells dla siebie?

Zaktualizowano: 2 cze 2021

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem kettlebell to pewnie przekonuje Cię idea, że kettlebell wzmocni Twoje ciało, zbuduje balans mięśniowy, zwiększy mobilność, a zarazem pozwoli spalić mnóstwo kalorii. To idealna siłownia w domu i na ogrodzie.


Dziś podpowiem Tobie jak dobrać kettlebells w odniesieniu do naszych ćwiczeń i treningów, zarówno wirtualnych, jak i tych nagranych on-line.


Do wykonania całego naszego treningu wystarczy Tobie jeden kettlebell, więc na początek zajmij się doborem tego jedynego 😊
Rodzaj kettlebell

Osobiście uwielbiam kettlebells turniejowe, nawet jeśli nie jestem wyczynowym sportowcem lubię je ze względu na wygodę. Większa średnica dzwonka pozwala na wygodniejsze ułożenie kettlebell na przedramieniu, a uchwyt jest znacznie szerszy, co pozwala na użycie dwóch rąk z jeszcze mniejszymi ciężarami.

Poza tym wszystkie kettlebells turniejowe (każda waga) są tego samego rozmiaru, niezależnie od tego, czy ćwiczę z 8 kg, czy 16 kg, zawsze będą usadawiać się w tym samym miejscu na moim ramieniu.


Jeśli nie chcesz inwestować w kettlebell turniejowy, gdyż jest on znacznie droższy, wybierz jakikolwiek inny. Zwróć uwagę, aby nie miał żadnych odstających elementów łączących lub ozdabiających na rączce, aby oszczędzić sobie siniaków 😊 Jeśli jest wykonany z aluminium, to upewnij się, że nie ma śliskiej rączki/rogów. Dla niektórych sprawia to znaczny dyskomfort, zwłaszcza jeśli dużo się pocimy.


Waga Kettlebell

Z mojego doświadczenia osoby początkujące, nie mające styczności z treningiem siłowym na początek wybierają:

-kobiety 4kg/6kg

-mężczyźni 8kg/10kg/12kg


Osoby z doświadczeniem:

-kobiety 8kg/10kg

-mężczyźni 12kg/16kg


Przeprowadź test wyciskania jednorącz nad głowę 8 razy (LINK). Jeśli jesteś w stanie wykonać te powtórzenia z kontrolą, ale jest to dla Ciebie mimo wszystko wyzwanie, to jest to na tą chwilę odpowiedni ciężar dla Ciebie.


Jeśli masz jakieś kontuzję, skonsultuj ze swym lekarzem/fizjoterapeutą, czy trening siłowy jest dla Ciebie wskazany oraz na jakie obciążenie/wysiłek jesteś w stanie sobie pozwolić.


Jak już się przekonasz, że jest super dogodnie ćwiczyć z nami i zakochasz się w tej formie, zachęcam do zakupu dodatkowych kettlebells. Jeden większy, który posłuży nam do aktywacji większych grup mięśniowych, np pośladki. Proponuje tu 12kg/16kg dla kobiet lub 20kg/24kg dla mężczyzn.


Opcjonalnie dodatkowy kettlebell, który będzie o 2-4kg większy od podstawowego (dobranego przez Ciebie), aby wykorzystywać go zamiennie i zwiększać opór podczas wykonywania niektórych prostszych ćwiczeń.


Polecane linki do zakupu kettlebell:

https://sklep.fitnessleon.pl/


Jeśli masz jakieś obawy, nie wiesz jak zacząć. Skorzystaj z treningu indywidualnego (LINK). Zapewnię Tobie kompleksowe przygotowanie i odpowiem na każde pytanie.


54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page