top of page

Nawyki! Stań się „kimś, kto ćwiczy”. Stań się „kimś, kto żyje zdrowo”.

Zaktualizowano: 17 wrz 2021

JESTEŚMY TYM, CO W SWOIM ŻYCIU POWTARZAMY. DOSKONAŁOŚĆ NIE JEST JEDNORAZOWYM AKTEM, LECZ NAWYKIEM. – ARYSTOTELESJeśli masz wystarczająco dużo dobrych nawyków, nie będziesz miał czasu na złe nawyki. Dlatego skupiam się na stopniowym wprowadzaniu pozytywnych nawyków, takie które mi służą i wspierają osiąganie mych celów.

Nawyki zaczynają się od małych rzeczy i zachowań. Wiesz, że tak się dzieje ze złymi nawykami: alkoholik zaczął od jednego drinka, palacz zaczął od jednego papierosa, hazardzista zaczął od jednej gry przy ruletce.

Możemy się z tego nauczyć i używać tej techniki do tworzenia pozytywnych nawyków. Jeden trening w tygodniu pozwoli Tobie stworzyć nowy nawyk! Wprowadzenie #kiszonek do swego menu raz w tygodniu pozwoli stworzyć nowy nawyk!


Jak tworzyć nowe nawyki?

Zacznij od małych zmian -> rób małe postępy -> nie przestawaj.

Spraw, aby było to tak łatwe, że nie będziesz mógł odmówić. Właśnie taki powinien być nowy nawyk. Rób to z najbliższymi, potraktuj jako formę spędzania jakościowego czasu.


Chcesz zacząć ćwiczyć?

Zacznij od próbowania, aby wybrać dla siebie odpowiedni trening, jest ich mnóstwo, np. Kettlebell Flow , Zumba® Fitness, STRONG Nation, Trening Personalny, gdzie ja będę mogła poznać Cię i dostosować się do Twych potrzeb.


Chcesz się zdrowo odżywiać?

Zacznij od jednego zdrowego produktu w tygodniu. Wprowadź kiszonki, kiełki lub po prostu warzywa do jednego posiłku.


Zidentyfikuj się z tym nowym przyzwyczajeniem.

Stajesz się „kimś, kto ćwiczy”, „kimś, kto czyta codziennie”, „kimś kto się zdrowo odżywia”. Uwierzy, że tak właśnie jest. Udowodnij to sobie. Niektórzy nazywają to nawykami opartymi na tożsamości. Kluczem jest, aby powtarzać swój nawyk, nawet jeśli możesz zrobić tylko jego część.

Co tydzień rób małe postępy. Dodaj produkt żywieniowy częściej, powtórz swój trening drugi raz w tygodniu (może być w części).


Jeśli staje się to trudne tzn. że prawdopodobnie starasz się zrobić postęp zbyt szybko. Zwolnij trochę tempo, celem jest utrzymanie, aby było to dla Ciebie łatwe.

Ustalanie konkretnych działań, których możesz się trzymać i wprowadzanie ich w życie codzienne nie spowoduje żadnych nagłych lub drastycznych zmian w Twoim życiu. Z pewnością jednak przyniesie korzyści w miarę upływu czasu.

To prawie wydaje się zbyt łatwe, aby było skuteczne. Jednak jest to naprawdę, aż tak proste i działa. Przekonaj się sam. Pamiętaj jednak, że chociaż jest to łatwe do zrobienia, równie łatwo jest tego nie robić.


Pamiętaj: jeśli się potkniesz w tworzeniu swojego dobrego nawyku, zacznij od miejsca, w którym skończyłeś, ale kontynuuj.


Co się stanie, jeśli przegapisz jeden dzień lub tydzień? Zaczynasz raz jeszcze i idziesz dalej.

Nie ponosisz porażki, jeśli raz zawiodłeś. Klęskę możesz ogłosić tylko wtedy, gdy zdecydujesz się całkowicie zrezygnować.

Żródło: rośnijwsiłe.pl

240 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page